9 Şubat 2016 Salı

Feli'den yağlı ciltte krem tepkimeleri 1: Pirdolin (ve alakasız konu Zebramo, Eskişehir'de M.A.C)

Merhaba! Yine ben ve artık parlamayan  cildim!

Çenemde hunharca çıkmış olan 586749 tane sivilce için sonunda cildiyeye gitmeyi akıl ettim. Doktor bayağı bir sevimliydi. Fazla güler yüzlü ve şakacı bir amca. Aramızdaki diyalog şöyle oldu:

- Problemin nedir?
+Çene ve boyun kısımlarımı sivilce bastı.
- E ne güzel işte hala genç olduğunun göstergesi. Hala ergenlik sivilceleri çıkıyor.
+Heheh.
- Niye stres yaptın peki bu ara?
+Sınavlar, özel hayat vs.
- Belli. Bir de yakından bakayım.

Böylece yüzüme büyüteçli ışıklı bir aletle baktı. Yüzümü ne ile temizlediğimi söyledi, anlattım. Yeni bir şey denemediğimi söyledim. Sorun bulmadı. Sadece yok olması için uğraşalım dedi. Bir de şu diyalog geçti:

- Gözeneklerin hep böyle büyük müydü?
+Bu küçülmüş hali, sivilcelerim çıktığından beri fazla bakım yapıyorum, küçüldüler.
- Bunlara da çözüm bulalım.

Ve reçeteme 2 krem bir de antibiyotik yazdı. (ay heyt antibiyotik!)

Bir de reçeteyle verilmeyen bir krem önerdi. İşte bu yazının nedeni, ona olan aşkımdır.

Antibiyotik: Tetradox
Geceleri tüm yüzümü ıslatıp süreceğim jel krem: Isotrexin
Sadece sivilce kısımlarına süreceğim: Clindoxyl

Bu iki krem cildimi fazla kurutmaktan kırışabilecek yerlerimdeki izleri belirginleştirdi. Ben de kırışan yerlerime pek sürmüyorum. Sivilce çıkacak yerlere yoğunlaştım.

Ve aşık olduğum nemlendirici krem: Pirdolin!

Tanrım o da nesi? İlk sürdüğüm günden gözeneklerim küçüldü. İlk günlerde biraz yüzümü karıncalandırsa da görünürde sorun oluşturmadı ve gün boyu alnım burnum yağlanmadı. Şaka gibiydi. Sürekli yüzüme dokunup durdum. Ablamın parmağını tutup burnuma sürüp, "Baaak kupkuru" dedim. Sevindim. Makyajdan önce de cildimi iyice temizleyip sürüyorum bunu. Gözeneklerim ufalmalar destanı.. Küçücük kaldılar.

Sonra gaza gelip şampuanını ve onunla birlikte dönüşümlü olarak kullanılması gereken Ceradolin şampuanı da aldım. Bu bitince ona geçeceğim. Pirdolin bayağı kurutuyor gibi saçtaki yağı. Daha iki kere kullandım, çok güzel kokuyor. Saç uçlarıma doğru yine de saç kremi uyguluyorum. Haftada 2-3 kere kullanılması gerektiği yazıyor. Ben zaten o kadar yıkandığım için tüm duşlarım Pirdolin'le geçiyor.

Ve diğer konu. Zebramo.

Bu bir ikinci el satış sitesi gibi bir şey. Sitesi var mı bilmiyorum ama bende iphone applicationı var. Orjinal olmayan ürünleri silen bir site. Cilde temas etmeden kullanılan ürünleri satın almak için çok mantıklı. Mesela bir  M.A.C farı 10-15 TL'ye bulabiliyorsunuz. Kullanan kişi son halini koyuyor. Almış, rengini beğenmemiş mesela. Satıyor. Mis gibi kullanıyorsunuz. Oradan parfümler, kozmetik ürünleri, bilgisayarlar vs her şeyi alabilirsiniz.

Ben M.A.C'in bir farını 15 tl'ye, 90 tl'lik bir fondöteninin bir kere denenmiş halini 60 tlye, transparan pudrasını 50 tl'ye aldım. Çok memnunum. Öneririm :) Ayrıca yurtdışından getirtip ya da alıp, bizim bulamayacağımız ürünleri de ucuza satanlar oluyor.

Ve son konumuz. Eskişehir'de M.A.C açıldı. Buradaki 6. yılım ve sonunda açıldı!

Ben yıllar önce makyaj dersime fondöten alması için ablamı M.A.C'e göndermiştim. Onun ten renginin 2 ton açığını istemiştim (dev hata). NW25 ile yıllar geçirdim. İstanbul'a gittiğimde de oradaki çalışanlar çok soğuk diye hiç sormak gelmedi içimden. Yıllarca internet sitelerinden alışverişimi yapmıştım.

Açıldıktan hemen sonra annemle gittik buradaki M.A.C'e. Girdiğimiz anda yine bir kız hafif gülümseyerek yaklaştı. Ben çok sıcak kanlı konuşunca daha da gülümsedi. Sonra annem de "böyle yerlerde çalışanlar çok soğuk oluyor diye geriliyorduk. Siz ne kadar güler yüzlüsünüz." dedi. Kız biraz soğuk olan yüzünü iyice rahatlattı ve aşırı rahat bir ortam oluştu. Merak ettiğim her şeyi yüzümde denedi. Ve NW25'in ten rengimle alakası yokmuş. NC25'miş benim rengim. Yüzüm boynumdan koyu olduğu için, boynumla aynı renk istedim. Hem her makyajda boynumu boyamak istemiyordum. Hem yüzüm de aydınlık dursun istiyordum. Artık NC25'le mutluyum.

Tabi aldığım kapatıcılar, fondötenler ablaya sevk edildi. Ona da o kadar açık kalmıyor çünkü onun da boynu yüzünden daha açık renkte..

Çalışan kıza annemin cilt rengini de merak ettiğimizi söyledim. Annemi de oturttu. Bence anneler fondöten değil cc, bb krem gibi şeyler kullanmalı dedi. Daha doğal duruyor onlarda dedi. Çünkü annemin benleri vardı ve kapanırsa çok yapmacık olacağını söyledi. Çok haklı olduğunu anneme yaptığı uygulamalarla anladık. CC ve BB krem uyguladı. Annem mutlu, ben mutlu ayrıldık oradan. Tek üzülen babamdı :D Çıktığımızda bir kaş jeli, bir allık, bir ruj ve bir rimel almıştık. Fondötenleri daha bolluk içinde olacağımız günlere sakladık hihi. Böyle de tüm özelimi açarım. Sonuçta zengin değiliz, uçmanın alemi yok burada hava atar gibi.

Bu arada instagram sayfası açtım: felijoblog

Takipleri beklerem.

Bu yazıyı okuyana notum:

AY LAV YU!

Müzik de bu olsun: TIK

4 yorum:

Melinda Sordino dedi ki...

isotrexin bende kullanmıştım, çok başarılı bi krem.
bütün cildimi soydurmuş, yepyeni bi cilde sahip olmamı sağlamıştı, başta biraz sıkıntı oluyor ama yine de sonuç harika!
bu sabah da benim siparişlerim geldi aliexpress'den aldığım, ve bende deliler gibi sevinirken babam boynu bükük beni izledi fhbvfvjfn
bu şarkıyı bende çok severim!
görüşürüz :)

SeSSizlik dedi ki...

Eskişehir'de M.A.C. çok da güzel olduuuuu :D henüz gitme fırsatım olmadı ama böyle yerlerdeki boyalı kızlar bana çok yapmacık ve sıkılmış geliyor. ben mi sıktım sanki allah allah vicdan yapıyorum :S

Feli Jo dedi ki...

Ohh benim de cildimi soysun ve yeni bir Gizem çıkarsın istiyorum :) çok kaşınıyor yüzüm bu ara ama alışacağım sanırım.
Babalar hep aynı ya asdgjk hatta erkekler direkt anlam veremiyor bir şey alıncaki neşemize :D
Şarkıyı sevmene ve yorumuna çook sevindim! Görüşürüüz :)

Feli Jo dedi ki...

Ya öf o durum bende de var. Buradakiler yine diğer şehirlerdekine göre sıcak kanlı gibi. Erkek olan ve bir tane uzun saçlı kız sıcak kanlı :D yanında en rahat olduğun arkadaşını kap git, olmadı onunla konuşur çalışanları sallamazsın. Öfff bizi bu duruma sokmalarından nefret ediyorum :( bu arada yorumun için çok teşekkürler! :D

 

Feli Jo Design by Insight © 2009