1 Mayıs 2011 Pazar

Cumartesi

Yine çok geç oldu.. Yine yazamadım. Ama buradayım! Sürekli bloga bakıyorum ama yazdıklarıma yorum vs. göremeyince de yazasım gelmiyor açıkçası :) Ama bu sefer kendim için yazmaya karar verdim. Hemen stresimi atmalıyımmm!

Bugün bisiklet süren amcaları ve güzel havayı görünce, böyle arkasında sepeti olan 3 tekerlekli bisikletler vardır ya, onlardan olsa, ben de sürsem bu sokaklarda dedim içimden.

Bu güzel cumartesi gününü nasıl geçirdiğime gelelim. 3 Mayıs'ta Yunus Emre Şenlikleri kapsamında koromuz ve senfoni orkestrası olarak sahne alıyoruz. Elimizde bizim söylememiz gereken 3 parçamız var. Fakat en zor parçayı hocamız perşembe günü verdi. Cuma günü de orkestrayla yapılan provaya gittik. Parçayı hiç bilmediğimizden kötü söyledik. Diğer iki parçayı çatır çatır söyledik. Cumartesi saat 10:30da gelmemiz söylendi.

Cumartesi sabahı, düştüm yollara saat 09:30 gibi. Okulun bahçesine girdim, bahçede sadece 1 kişi, o da okulda tek haz etmediğim kişi sanırım. Birbirimize günaydın vs demedik. Oturdum insanların gelmesini bekledim. Prova 11:15 gibi başladı (bilseydim uyurdum). Sonra bir azaaar, bir sövmeleeer. Orkestra şefinin bizi ezmeleriii. Hocamızın bizi küçük duruma düşürmeleri derken, sırf azarlanmak için cumartesi günümüzü mahvettik. Hocamızın parçayı perşembe günü verdiğini şefe bir türlü itiraf etmemesi, aksine bizi zor durumda bırakması.

Gayet sinirli bir şekilde okuldan çıktım. Annemi aradım. Dışarıda kahvaltı yapmalıydım (bir de aç aç o bik bik notaları çıkarmaya çalışmam da cabası). Annem geldi ve dışarıdan güzel görünen, kahvaltısının kötü olduğunu bugün öğrendiğim bir kafede kahvaltımı yaptım. Sonra eve geldik ve gün boyu uyudum.

İşte bu iğrenç cumartesi gününü affedemiyorum. Güzel olabilecek bir gündü, hava çok güzeldi oysa ki. Yarın yine yağmur varmış.

27 Mayıs'ta da bizim özel şan konserimiz var. Umarım iyi geçer. Ondan 1 hafta sonra da finaller başlıyor zaten. Sinirim, stresim tepemde anlayacağınız. Baksanıza ne biçim sinirli gibi yazıyorum. Fakat bütün bunlar bittikten sonra mis gibi 4 aya yakın bir yaz tatili de beni beklemiyor değil hani.

İçimi neden buraya dökmediğimi anlayamıyorum. Halbuki mis gibi blogum var. Şu an çok rahatladım mesela. Oh be!

Bir de şu şarkıyı sevdim. Çok eğlenceli!

Sizleri seviyorum. Yakında tekrar yazmam dileğiyle! :)

7 yorum:

Medanşeri dedi ki...

ben de istiyorum bisiklet ama binecek yer yok malesef artık :(
hava cidden çok güzeldi bugün ben de oturdum ödev yaptım evde o yüzden ben de çok sinirliyim hihihi. (:
çok iyi anlıyorum seni sık dişini şurda 1 bilemedin 2 ay sonra 4 aylık tatil ohhh! son bi gayret hadi bakalım. (((;
kolay gelsin şimdiden bence de mis gibim blokun var buraya dökmiyeceksin de nereye dökeceksin içini :p
öptüm :*

Mia Wallace dedi ki...

Felii sonunda yazdınn! ohh be evet aynen dediğin gibi içini dökmek için yaz zaten1 ve seni mimlicektim ama hep mim yazısı olmasın diye mimlemedim sen yaz istedim ve yazdınnn :L

Cumartesi günün kötü geçmiş üzüldüüm :( kahvaltı güzel olsaydı yine de gün düzelebilirdi ama bak kötü geçen kahvaltı günü kötü eder buna inanıyoruum! :(

Ama bence konseriniz, finallerin hepsi iyi geçicek ve sen yazın geliceksiinn! :*

Feli Jo dedi ki...

Medanşeri, oley yorum yazan insanlar olunca nasıl mutlu oluyorum anlatamam :) ödev de çok fenaymış oof of! Cumartesi günlerimizi elimizden alanları kınıyorum. Haftanın tek sevdiğim günüdür çünkü!!

Tatil için gün sayıcam artık, duvara çentik atıcam hehe! ben de öptümm :*

Mia'm, hem de 2 tane yazdııım! Duramadım :p

Kötü kahvaltı cidden çok hüzünlü, hele de 120 çeşit kahvaltı yazan bir yere girdiğinde, o 120 çeşidin reçelden vs oluştuğunu gördüğünde, bir tane bile sigara böreği olmadığında daha kötü geçiyor günün :)

Tatil olunca hemen yanına koşucaam!

Blush dedi ki...

Cumarteilerinin daha iyi geçmei dileğiyle :)

Bisiklet süper fikir. Bakıyorumda yaşadığım yerde ne sürecek bir yer kaldı nede bende o heves :)

Feli Jo dedi ki...

Umarım artık daha iyi geçer :)

Bisiklet fiyatları görmeyeli artmış aah ah.. Heves var da para yok :(

coco-jelly dedi ki...

yazını sonuna kadar okudum yorumda yazdım işte...bende bayılırım bisiklete:)bize de bekleriz
http://coco-jelly.blogspot.com/

Feli Jo dedi ki...

:) çok teşekkür ederim coco-jellycimm!! Uğrarım tabi ki! Okul da bitti oh bee! Bisikleti tatile götüremiyorum çok hüzünlü :( Sahilde binmek ne güzel olurduu

 

Feli Jo Design by Insight © 2009