26 Aralık 2010 Pazar

Lilium (Elfen Lied)

16 yorum
Evet "Elfen Lied" isimli animenin bu parçasını sevenleriniz vardır umarım. Ben de çok seviyorum.

Dedim bloga bu da gider bunu da çalayım. Şaşırıp durduğum için 4. çekişimde falan anca düzgün çalabildim. Haydi bakalım. Yine bunu da dinlemeye kısık volume ile başlayın sonra pıt pıt pıt açarsınız yavaştan.. :)

video

La Dispute

8 yorum
Artık sizler için video da çekmeye başladım sevgili blog takipçilerim :) Sizin için "Amelie" filminin soundtracklerinden olan La Dispute (Yann Tiersen)'yi çaldım. Umarım beğenirsiniz a dostlar. Hata yaparım korkusundan ter attım!!

Bu arada bir sonraki yazıda (ya da parçada) anime severleri sevindireceğim sanırım :p

Not: Kaydın kötülüğü için özür dilerim..

Uyarı: Sesi kısarak izlemeye başlayın. Ani şok etkisi olabilir vuuu diye bir sesle :)


video

11 Aralık 2010 Cumartesi

Ses - konuşma

6 yorum

Evet sınavda 3 sayfa tekerlemeyi ezber olarak söyleyeceğimizi şu yazımda anlatmıştım. Ne hoştur ki sadece J'ye kadar ezberleyebildim, sınavda 3ünü 5ini de unuttum ayrıca hep duraksadım. Şimdi sizinle notlarımı paylaşıyorum:

İtalyanca 95
Temel Şan 74
Temel Solfej 96
Yardımcı Piyano 99
Korrepetisyon 90
Ses-Konuşma 15
Hareket 75
Eskrim 55


Sanırım moral bozukluğumu anlıyorsunuzdur. Nerede spor dersi nerede ezber dersi var ben orada notu düşürüyorum arkadaş! Beni yadırgamayın 2 kişi "5" aldı ses konuşma dersinden. En yüksek not ise sadece 2 tekerlemeyi ezberlememiş olan arkadaşta. O bile 50 aldı. Düşünün artık.. Minicik bir hebe diye duraksamanızda o tekerleme tamamen sıfır puana iniyor. Zaten uyarmıştı da öğretmen bizi.

Sınıfça ezber özürlüyüz bunu farkettim. 75 kere okusam da uyuyup uyandığımda puf! Yok olmuş o tekerleme. Bunun üzerine hocamız yeni sınav konularımızı söyledi:

1. Gençliğe hitabe ezber
2. Tekerlemelerin "a,e,ı,i,o,ö,u,ü,l,u,p,h,ş,r,c" harfleri ezber. Zaten en zorları duruyor..
3. Şu muhteşem tıbbi terimlerle dolu kısa metin ezber(Ölüm fermanımız gibime geliyor o kısa metin):

"Ali akomodasyon akondroplazi amniyorez hidronefroz antienflamatuar asemptomatik ateroskleroz aşil tendiniti bakterisit balneoterapi bifurkasyon bronşiolitis bronkopnomoni botilismus bruselloz dakriyoadenit dakriyolit dakriyosistorinostomi dakriyosistit dekalsifikasyon demiyelinizasyon demonstrasyon diagnosis dipsomani disendokrinizm dismenore ileostomi taşikardi dedi."

Bu metinden sonra düşündüğüm tek şey Ali'nin ağzını yüzünü dağıtmak oldu. Sanırım bu sınavdan da bir 10 alırım. Şan dersinden piyano dersinden geçip ses konuşmadan kalmak bana çok koyar. Bu yüzden sanırım gecemi gündüzüme katıp şu metni ezberlemeliyim!!

Tekerlemeleri ilk elimize aldığımızda sınava kadar işin ciddiyetini anlayamadık. Yok ya sınavda sormaz dedik. Şaka gibi dedik. Sonra patır patır sorup 15leri 5leri alınca ciddiyetine vardık.

Bloga da pek yazamaz oldum. Aklım hep burada ama sadece haftasonları internete girebiliyorum.

Bugün sabah uyanıp panjuru açtığımda her yer bembeyazdı! Hava şu an Eskişehir'de -1 derece imiş. Pazartesi en düşün sıcaklık -9 ve en yüksek sıcaklık -1 olacakmış.

Dün bu muhteşem havada 40 dk otobüs bekledim. Sanki İstanbul trafiğiymiş gibi 75 saat bekletmese olmaz. Eve geldiğimde ayaklarımı hissetmiyordum.

Görüşürüz yine blog ve izleyiciler.

Bu arada 7 Ocakta hayatımın ilk şan konserini veriyorum ve bunu nasıl yapacağımı inan bilmiyorum blogum. 3 parça söyleyecekmişiz, bana şans dileyin!

Sevgiler, saygılar..

Parça da şu olsun: http://fizy.com/#s/1luqhk


 

Feli Jo Design by Insight © 2009