31 Temmuz 2010 Cumartesi

Sınav zamanı..

2 yorum
Opera sınavları yaklaşıyor.Çok heyecanlıyım sayın takipçilerim(? 5 tanecik takipçim).İstanbul Üniversitesi Opera Bölümü'nü istiyorum.Eskişehir'de de sınava girmeye karar verdim.Umarım bu sene artık girerim bir okula.İnsan 3 sene uğraşınca artık girip okumak istiyor :) Bu sene kendimden ümitliyim.İnsanlar da öyle..Söyleyeceğim parçaları bulup buraya koyayım da dinleyin.Umarım iyi söylerim ve bir konservatuvar öğrencisi olarak bloguma devam edebilirim.Holeyto.

Evcilik oyununa ve yemekteyize bu ara taktım sanırım.Ablam ve annemle evde tek kalmayı seviyorum.Keşke kimse bulaşıp bozmasa bu rahatlığımızı.Kötü insanlar uzak dursa bizden.

Sınav parçalarım :
aria antic : http://fizy.com/s/1kc3mc
aria :
http://fizy.com/s/1a5958
lied :
http://fizy.com/s/1lbhof
bu video da aşırı güzelmiş : http://www.youtube.com/watch?v=QuaGuwrwGtY&feature=related

29 Temmuz 2010 Perşembe

Death Note

2 yorum
Bu yazımda Death Note ile ilgili görüşlerimi bildirmek istiyorum.. Bir arkadaşımın önerisiyle ilk bölümünü izlediğim anime, hemen beni sarmıştı. Sonra tüm bölümleri indirdim ve tek tek izleyip sağa sola yaymaya başladım. 3 günde bitirdim tüm bölümleri(zaten çok fazla bölümü yoktu - maalesef-) Aslında bu Death Note manga imiş sonradan filme çekilmiş en son da anime olarak yayınlanmış. Ben en çok animesini sevdim çünkü ilk onu izleyince diğerlerine alışamıyor insan. Filmdeki Light Yagami çok fena, saçı boyalı, tikky bir japon genci olunca hele, hiç alışamıyor insan. Ayrıca nedense Misa isimli karakter filmde siyah saçlı ve daha salakken, animede sarışın ve arada zekilikler yapıyor gayet.

Konusunu da yazayım : Bir fili fili saçlı
caponik evlat(Yagami Light), suç oranından, kötülerden bıkmış bir biçimde okuluna gidip geliyorken, ingilizce dersinde camdan dışarı bakarken bir defterin yukarıdan aşağı düştüğünü görür. Ders bitiminde defteri eline alır. Kapağında Death Note(Ölüm Defteri) yazan bu defteri merak edip açar. Açınca açıklamaları görür. İlk açıklama şudur : Bu deftere adı yazılan kişi ölür. Buna gülen Light defteri yere bırakır fakat içine sinmez geri dönüp defteri çantasına atar. Birkaç denemeden sonra deftere inanıp, herşeyini çözen Light, defteri suçlu kişilerin ismiyle doldurur. Gitgide iyi niyetinden sapmaya başlar, kendini tanrı haline getirmeye çalışır. Defterin özellikleri ve olaylar gitgide daha çekici hale gelir..(Film açıklaması gibi yazdım ki merak uyandırsın. :)) Çok fazla süredir yazmadığım için bloga, bu konuyu seçtim fakat anlatma özrüm tuttu :) Not : Kime önerdiysem, çok beğendi bu animeyi. Filmlerini sadece biliyorum demek için izleyebilirsiniz. Konu ile ilgili müzik, animesinin açılış müziği olsun : http://fizy.com/s/1bm0u5
 

Feli Jo Design by Insight © 2009