Ebru, elbiselerini şişman parasıyla alacaksın!
Rahşan Gülşan, "Şişman kadın güzel değildir" diyen Ebru Şallı'ya çok kızdı: "Yuh!"

25.10.2009 15:29
HALKI kin ve nefrete tahrik etmek. Ebru Şallı'nın tam da yaptığı bu. Yeni çıkaracağı ve şişmanları pazar olarak gördüğü Pilates DVD'sinin tanıtımında sıska faşizminin doruklarına çıkıp işi neredeyse ırkçılığa götürmüş.

Demiş ki; "Şişman kadın güzel değildir, erkekler şişmanlardan hoşlanmaz, kadınlar kendilerini kandırmasın!" Ben de kısa ve öz bir şekilde bu cümleye cevap veriyorum: "Yuh!" Yanlış da anlaşılmasın kendi adıma konuşmuyorum.

Bu kadınlar ve bunların pompaladığı "Kemiklerin görünsün seksi ol" kültürü yüzünden depresyona giren, zayıflama kamplarında veya zayıflama haplarıyla ölen, Ebru'nun da dünyanın parasını kazandığı zayıflama sektörünün kaz gibi yolduğu, çoğu kendini evine kapatmış şişman insanlar adına konuşuyorum.

Ebru, aslında Kuşhan'da can veren Dila Kurt tam da sen senin gibi ırkçılar yüzünden aramızda yok. Küçücük yaşında üzerine yüklenen "Zayıflamazsan çok çirkin olursun, kimse seninle yatmaz" düşüncesi yüzünden öldü. Bu yaptığın ne insanlığa, ne anneliğe ne de ticaret anlayışına sığmıyor. Malını satacağın, sonra kazandığın paralarla belki yeni estetik ameliyatlar yaptıracağın, belki bilmem ne markasının en son model çantasını alacağın şişmanlar, sırf sen ticaret yapacaksın diye bu çirkin aşağılamaları hak etmiyor.

Çok üzgünüm ama bu sığ açıklamandan sonra sana kim "Güzel" diyebilir? Güzellik bir tek kilolarla olsaydı haklı olabilirdin. Ama geride kalan fotoğraflarından bize gülümseyen Dila, senden çoook daha güzel!

uygun parça : http://mixpod.com/play/udjgf